Vajon olvasták-e Matolcsyék valaha Széchenyi művét? ... és mit fogtak fel belőle? Létezik, hogy a hitel és a hitelezés fontosságát nem ismerik??? Szavakban van Széchényi-terv, de a gyakorlatban minden a nagy magyar munkássága ellen hat.
Magyarországon a bank- és pénzvilág tönkretételével megszünt a vállalkozók pénzzel való ellátása. Széchenyi észlelte, hogy a gyarmatosításból és eredeti tőkefelhalmozásból kimaradt XIX. századi Magyarország pénzszűkében van.
Ebből adódóan a középkori ősiség tövényének fellazítását sürgette, azaz: a nemesi kézen levő magyar föld eladható-vehető, tehát forgalomképes legyen. Mert akkor tud a tulajdonos jelzálog fejében bankhitelt felvenni a mezőgazdasági üzemek fejlesztéséhez (gőzgépesítés, malom, cukorfinomító, szeszfőzde stb.).
Ebben az angol arisztokrácia sikere volt az ihletője.
A mai kormány ezáltal két területen is szembemegy Széchényi terveivel: Blokkolják a termőföld forgalomképességét, másrészt hiteltelenné tették az országot hitelezés terén.
Különadókkal, kiszámíthatatlan jogszabályozás, felrúgott megállapodások elrettentették a nemzetközi bankházakat, .. még a keletieket is.
Persze értjük mi, hogy közpénzből a csókosoknak akarnak MNB és takarékbanki hitelt kinyomni, de ebben az országan nincs annyi tőke mint a világban, és a beruházásokhoz a világ tőkéjére, átmeneti gazdálkodói hitelezéshez való újabb igénybevételére van szükség. - Vagy csak akkor épül valami, egy-egy beruházás ha a pártközpont rábólint, és van benne üzleti érdekeltsége egy fidesz-bárónak? Mondjuk egy-egy stadion.
Egy új kormánynak, ha segíteni akar a magyar gazdaságon akkor két sürgős feladata lesz:
1, az egyik gyorsabb, a föld-forgalom felszabadítása ... ami forgótőkét hoz az országba
2, a nemzetközi pénzvilág bizalmának visszaszerzése, az üzleti hitelezés felpörgetése.