Miközben a magyarokat az Unióból kívánja Orbán az oroszok rabságába dönteni (teljes energiafüggés, gyarmat leszünk), mindezt jól ellenpontozta, hogy emberek haltak meg, hogy ne tartsa őket távol Putyin bábja (Janukovics) az EU-tól.
Orbán Viktor arra is rádöbbent, hogy hiába löveti majd a magyarokat a TEK dolgozóival, akkor is iderepül 3 külügyminiszter (német, francia, lengyel), és elmagyarázzák neki, úgy mint Janukovicsnak, hogy merre van a hazafelé. Persze azon az éjjelen Cameron brit, Merkel német kormányfők is felhívták Putyint, nem csak Janukovics, akinek a kezét végül el kellett engednie a Keleti Bábosnak.
A magyarok közül sokan fel sem fogják, hogy mennyire megkönnyebbülhetnek, hogy létezik egy ütközőállam köztünk és az oroszok között. Az Orosz Birodalom, mint minden keleti birodalom: pulzál. Összeomlanak, majd terjeszkednek - sajnálatosan minden tejeszkedésnél távolabbi határokat céloztak meg.
Orbán persze sietve, pályázat nélkül megvette a mi számlánkra 3000 milliárd forintért a 2000 milliárd Ft értékű atomreaktort - Ne kérdezzék kinek a zsebét gazdagítja a különbözet!
Hogy miért 2000 milliárd a valós beruházási érték? Nos, a régen kirepült titkos amerikai követségi levelek között volt egy, amelyben a budapesti iroda jelzi amerikai cégeknek (kis naívak ezek az amerikaiak), hogy hamarosan lesz egy Paks II. nevű beruházás, és ekkora volumenű üzletre lehet startolni.
Nem sejtették, hogy Orbán eladja a magyar családokat kilóra.
Minden normális követség gazdasági elemzést is küld haza, segítve a küldő ország iparát, kereskedelmét - ez nem meglepő. Meglepő az, hogy a kimutatások szerint hasonló erőműveket olcsóbban adtak el másoknak az oroszok - mi már sejtjük a képlet megoldását.
Aggódjunk-e Ukrajnáért? Remélhetően a Nyugat befolyási övezete lesz. A Szovjetúnió felbomlásakor az érintettek megállapodtak, hogy Ukrajna nem lesz atom-hatalom, csak Oroszország. Leszerelték és elvitték a tölteteket. Cserébe az oroszok megigérték, hogy nem zsarolják, nem presszionálják, és tiszteletben tartják Ukrajna függetlenségét.Na ezt nem sikerült mindig betartani.
Maga a megállapodás az 1994-es Budapesti Memorandum néven ismert, amelyet Ukrajna, valamint az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Oroszország írta alá. A felek vállalták benne Ukrajna biztonságának szavatolását - továbbá kötelezték magukat arra, hogy tartózkodnak a Kijevvel szembeni erő alkalmazásától, illetve gazdasági nyomásgyakorlástól. Vélhetően erre emlékeztették Putyint az ominózus éjszakán.
Szórakoztak eleddig a gázárral, pedig Ukrajnának azért jár tranzit-díj és olcsóbb gáz és olaj, mert nélküle, a területe nélkül nem jut el a többi orosz ásványi anyag az EU-ba, ahol viszont a 100%-os árat megkapják érte, haszonnal. Magyarul : kölcsönös az egymásrautaltság. Viszont ezután kézenfekvő egy EU-USA-IMF gyámkodás.
Az oroszok zavart kelthetnek, de nem léphetnek. Területi követelésük megrémisztené kisebb közép-ázsiai szomszédaikat, ahol a hadúr kormányfők megijednek, hogy kis szemétdombjaikat bekebelezik majd ugyanígy. Az ukrán oligarchák pedig addig élnek jól, amíg nem Putyin országában oligarchák, mert ott nem lehet saját parlamenti frakciójuk.
A legrosszabbul Putyin járna a Krímmel és oroszlakta területekkel, mert a csonka Nyugat-Ukrajna megszünne ütközőállam lenni, és felvennék a NATO-ba, azaz a Kijevtől karnyújtásnyira lévő Moszkva mégkevésbé érezhetné magát biztonságban.
Aggódjunk-e magunkért? Azt hiszem indokolt, most hogy gyarmat lettünk, és teljes lesz a földgáz, kőolaj, atom terén a függésünk energetikailag is az oroszoktól - minden okunk megvan rá.